2014 - ZPO - Szkolna Liga Siatkówki Druzyn Mieszanych
Aktualności
< 5 z 18 >
Finał Mazowieckiego Ogólnopolskiego turnieju szkół "Szczypiorniak na Orlikach"

W finale wzięły udział cztery drużyny wyłonione w eliminacjach rejonowych: SP 23 Płock, SP 336 Warszawa, SP 1 Wyszków i SP Bieżuń.

Graliśmy systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu naszym przeciwnikiem była szkoła 23 z Płocka, której uczniowie reprezentują na co dzień barwy mistrza Polski Wisły. Ku zaskoczeniu wszystkich, pierwsza połowa rozpoczęła się prowadzeniem uczniów z Bieżunia trenowanych przez Daniela Liszewskiego. Ten wynik utrzymywał się do 9 minuty spotkania, po tym czasie finaliści mistrzostw Polski zaczęli dominować na boisku, ostatecznie wygrywając pierwszą połowę 2 bramkami (10:8). W drugiej połowie skuteczne akcje Wisły i wspaniała gra w obronie doprowadziło do zwycięstwa nad Bieżuniem 19 do 10. Kolejne spotkanie nasi uczniowie grali z SP z Wyszkowa. W tym meczu zawodnicy z Bieżunia rozpoczęli uważnie w obronie i konsekwentnie w ataku, co dało nam prowadzenie od pierwszej do ostatniej minuty i zwyciężyliśmy 19 do 13. Ostatnie spotkanie ze szkołą 336 z Warszawy, która na co dzień gra w rozgrywkach ligowych jako Kontra. Nasi uczniowie znają się doskonale z parkietu rozgrywek Mazowieckiej Ligi Piłki Ręcznej i tak jak w lidze Bieżuń musiał uznać wyższość zawodników z Warszawy. Mecz zakończył się wynikiem 19 do 13.

Kolejność końcowa turnieju:

I   Płock,
II  Warszawa,
III Bieżuń,
IV  Wyszków.

Skład Bieżunia: Dawid Szpejna, Damian Rymer, Michał Kosiński, Artur Krajewski, Szymon Kubiński, Bartosz Nadolski, Kamil Skolmowski, Dawid Kuskowski, Bartosz Nowicki.

źródło: 2014-06-02 19:00, Daniel Liszewski
publikacja: 2014-06-12 01:22,
AKTUALNOŚCI
Bieżuń stał się mekką Szczypiorniaka
dodano: 2013-08-27 22:13

Relacja z pobytu na obozie sportowym w Bieżuniu Klubu Sportowego "Szczypiorniak" Olsztyn opublikowana na portalu internetowym www.wama-sport.pl.

Dzień Trzeźwości
dodano: 2012-10-17 14:26

W dniu 6 października na bieżuńskiej hali wraz z biegami "Złap Trzeźwość" oraz konkursem plastycznym rozpoczął się "V Dzień Trzeźwości".