Losowa
galeria zdjęć 
 
Bal karnawałowy w świetlicy (2019/2020)
Aktualności
< 23 z 500 >
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

11 i 14 marca odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników.

W tych dniach uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki i od teraz mogą samodzielnie wypożyczać książki i poznawać ich zaczarowany świat.

Celem spotkania było wprowadzenie uczniów w magiczny świat bajek i baśni, rozbudzenie w uczniach chęci sięgania po książkę, pobudzenie prawidłowych nawyków czytelniczych i rozbudzenie szacunku do książki.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Z wizytą w bibliotece” przygotowane przez ucznia i uczennice z klasy IIa i Va: Lenę Ankiewicz, Wiktora Badaszewskiego, Agatę Czachorowską, Zofię Lisowską, Wiktorię Nastachowską, Wiktorię Zajdzińską, Aleksandrę Zakrzewską, Amelię Jaskulską, Joannę Ludwiczak, Zuzannę Kubińską, Wiktorię Przywitowską i Weronikę Węgrzyn.  

Zanim jednak pierwszaki złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek, baśni i bajkowych postaci. Egzamin został zdany na szóstkę. Nowi czytelnicy zostali również zapoznani z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek i prośbami książki. Dopiero po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i przez „królową książek”, zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.  

Na zakończenie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika, prośby książki, które mieli wkleić do zeszytu i nalepki. 

Pierwsze spotkanie w bibliotece szkolnej i możliwość wypożyczania samodzielnie pierwszej książki to wyjątkowe wydarzenie w życiu uczniów, więc na długo powinno zapisać się w ich pamięci. Myślę, że po takim spotkaniu biblioteka szkolna, już zawsze będzie kojarzyła się nowo przyjętym czytelnikom z miejscem przyjaznym i bezpiecznym, gdzie zawsze są mile widziani.  

źródło: 2022-03-21 00:00, A. Gadomska
publikacja: 2022-03-31 10:06, M. Nastachowski

NASZA SZKOŁA
BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCJIE

AKTUALNOŚCI
Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Hans Christian Anderse

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 11 i 13 maja 2022 r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłemHans Christian Andersen i jego baśnie.

Świetlicowy konkurs "Zakładka do książki"

W związku z Dniem Książki oraz w celu promocji czytelnictwa wśród wychowanków świetlicy odbył się coroczny konkurs świetlicowy "Zakładka do książki".

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Niech ta sama prawda i mądrość, 

 jaka wyraziła się w majowej Konstytucji,  

 ukształtuje dalszą przyszłość Rzeczypospolitej  

 w duchu sprawiedliwości i miłości społecznej  

 dla dobra wszystkich ludzi i chwały Boga samego”.   

Święty Jan Paweł II  

 
„Perełki krajobrazu wiejskiego – ocalić od zapomnienia”

28 kwietnia 2022r  wręczono nagrody w konkursie fotograficznym „Perełki krajobrazu wiejskiego – ocalić od zapomnienia” zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

1 KWIETNIA - DZIEŃ BEZ PLECAKA

1 KWIETNIA - DZIEŃ BEZ PLECAKA

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

  Czwartek, jest dniem mundurowym dla zuchów i harcerzy. 

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

11 i 14 marca odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelników.

"Cześć i chwała bohaterom. Wieczna pamięć poległym"

 Na szczęście historia dziś już nie "milczy głucho" o Żołnierzach Wyklętych.

Zaspół Placówek Oświatowych w Bieżuniu
ul. St. Gołębiowskiego 1, 09-320 Bieżuń, tel. +48 23 65 78 400

e-mail: spbiez@poczta.fm

admin
2016 HostNet Grabowski Waldemar